Logo
Nejnovější příspěvky
Malá z rybárny | O FILMU
16420
page,page-id-16420,page-parent,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

O FILMU

„KDYŽ LÁSKA BOLÍ” MODERNÍ ADAPTACE PŮVODNÍ POHÁDKY MALÁ MOŘSKÁ VÍLA H. CH. ANDERSENA JE SILNÝM PŘÍBĚHEM O NENAPLNĚNÉ LÁSCE A O MORÁLNÍCH HODNOTÁCH DNEŠNÍ SPOLEČNOSTI.

1000_00563_01_X1_0021_C

Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami – Malou, Prostřední a Nejstarší – drancované pobřežní vody a odešli žít mezi lidi.

 

V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce, osamění a vzpomínek na staré časy. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž – Baron. Malá je jeho okázalým vystupováním, dunivou hudbou a pozlátkem, které ho obklopuje, naprosto okouzlena. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní.

 

Tak začíná příběh velké lásky Malé z rybárny.Moderní adaptace původní pohádky Malá mořská víla H. Ch. Andersena je silným a děsivě realistickým příběhem o nenaplněné lásce a o hodnotách dnešní společnosti.

Oldřich Kaiser vypráví přístavní story

„Nádherný svět se skrýval pod hladinou moře: sasanky, vlající řasy, svítící těla ryb. Tajemné hájemství klidu a ticha. Jenomže vlny jdou a všechno se mění. Za víření lodních šroubů lidé drancují oceány. Ryby se stahují do chladných hlubin, jiné končí v rybářských sítích. A některé odcházejí do světa lidí. Tak se i mořský Král rozhodl odejít do exilu, na břeh. Zamkl své království a se starou Matkou a třemi dcerami zamířil k přístavu. Toto je příběh rybího Krále a jeho nejmladší dcery. Příběh o velké lásce. Přístavní story.

Malá z rybárny

nový český animovaný loutkový film Jana Baleje v kinech od 28. 5. 2015

OTEVŘÍT PROGRAM KIN