Logo
Nejnovější příspěvky
Malá z rybárny | HLAVNÍ POSTAVY
16423
page,page-id-16423,page-child,parent-pageid-16420,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

HLAVNÍ POSTAVY

Moderní adaptace původní pohádky Malá mořská víla H. Ch. Andersena je silným a realistickým příběhem o nenaplněné lásce a o hodnotách dnešní společnosti. Příběh je plný atmosfér, výrazných a jedinečných charakterů a inspirace. Reálie současného světa spojené s vizuální ojedinělostí, která je pro režiséra a výtvarníka Jana Baleje tak příznačná, posouvají náš příběh blíže k dospělejšímu divákovi.

Malá

Krásná, křehká, otevřená a nezáludná, žije více citem než rozumem. Navzdory až dětské čistotě své duše jistě není naivní. Má obrovskou vnitřní sílu a velké srdce, což se projevuje schopností jít za svým cílem navzdory překážkám a velkému utrpení. Velkorysost, jakási vrozená moudrost, schopnost vidět dál než ostatní i touha po nedosažitelném, z ní činí osobnost přesahující malý svět, ve kterém žije.

Otec, mořský král

Důstojný, životem znavený a poučený. Svým úsporným projevem a mohutnější postavou vzbuzuje respekt. Zdánlivě nepřístupný, ale přitom citlivý a zranitelný. Věrný svým zásadám, hrdý, přísný na sebe i své okolí. Trpce snáší osud vyděděnce. Žije pro svou rodinu, jejíž nelehký úděl bere na sebe. Král bez království.

Babička

Stará šlechtična přebývá ve světě minulosti a je jeho živým obrazem. Přesto má schopnost sledovat své okolí pronikavým pohledem a moudře ho komentovat. Fyzická schránka jí už příliš neslouží a občas je stařecky nedůtklivá a marnivá, zachovává si však svou vnitřní noblesu. Stále ještě se dovede spontánně radovat a být ostatním svým způsobem oporou a inspirací.

Bogan

Hlučný, sebevědomý, okázalý, pohledný, úspěšný… a bez morálky. Jde si bezohledně za svým prospěchem a dokáže přitom být mimořádně necitlivý a pokrytecký. Má ovšem i jistý šarm a schopnost okouzlit své okolí vtipem, přirozenou nespoutaností a láskyplností. To lepší v sobě však dokáže bez problémů a výčitek v mžiku potlačit jen proto, aby to horší zase zvítězilo.

Prostřední sestra

Hodná, poctivá duše, má velkou schopnost vcítit se do starostí druhých a účinně jim pomoci. Žena i dívka, jejíž půvab je spíš vnitřní než fyzický, její projev je neokázalý, ale pevný. Je odhodlaná a vnitřně silná, přesto částečně rezignovaná a smířená se svou životní rolí. Umí snít, ale žije v realitě.

Soused – Číšník

Vcelku nenápadná bytost kopíruje životy a způsoby druhých, aby si tím potvrdila a vylepšila obraz sebe sama. Má touhu vyšvihnout se výš a svůj malý potenciál obchodníčka prostřední šikovnosti si snad ani neuvědomuje. Účel v jeho životě vždy světil prostředky. Ačkoli v hloubi své malé duše stále nosí leccos dobrého, chlapecky hravého a mírného, je to většinou překryto urputnou snahou o světáckou šmíru.

0300_00076_00088_CMYK