Logo
Nejnovější příspěvky
Malá z rybárny | TVŮRCI FILMU
16436
page,page-id-16436,page-child,parent-pageid-16420,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

TVŮRCI FILMU

jabal

Jan Balej

Režisér, výtvarní a spoluautor scénáře

 

Jan Balej (1958, Praha), absolvent UMPRUM (1988), autor osobitých loutkových filmů, který navazuje na velkou tradici české ruční animace loutky. Posouvá však její estetiku, a ve svém nejnovějším filmu se úspěšně pokusil propojit klasickou animaci s počítačovou. Opakovaně se věnuje večerníčkové tvorbě (Tom Paleček, 1994; Jak to chodí u hrochů, 2000; Karlík, zlatá rybka, 2010), ale zajímá se i o tvorbu pro jiné věkové kategorie. Úspěch zaznamenal se svou verzí Werichovy pohádky (Moře, proč je strýčku slané?), zařazené do Fimfára 2 (2006), a zejména fantaskním a hravým povídkovým filmem Jedné noci v jednom městě (2007 – Český lev za výtvarný počin). Balej je typem autorského tvůrce, jehož výtvarné návrhy se vyznačují silnou stylizovaností, smyslem pro expresivní nadsázku a bizarnost. V roce 1990 spoluzaložil studio Hafan film Praha, zaměřené na tvorbu loutkových filmů.

Michael Carrington

animátor

 

Michael Carrington se narodil v Londýně, kde absolvoval středoškolská studia, vysokoškolský diplom v oboru animace získal na Filmové škole ve Zlíně (absolvenský film “The Water Closed” – kreslená animace). V letech 1997 – 98 působil jako animátor, výtvarník a režisér v animačním studiu Ealing, poté se věnoval reklamní animaci. V letech 2002 – 2005 působil jako lektor programu Poetry in Wood. Do roku 2010 působil ve funkci šéfa katedry animace ve Zlíně. Podílí se na organizování animačních workshopů na různých festivalech. Byl loutkovým animátorem hrané pohádky Kovář z podlesí. Na filmu Malá z rybárny byl hlavním animátorem.

_MG_8892
_MG_7350

Chapelier Fou

francouzský hudební skladatel

 

Houslista Louis Warynski alias Chapelier Fou jde ve stopách jemné, vynikající hudby Yanna Tiersena a vytváří instrumentální skladby, které mohou sloužit jako hudba k sekvencím filmu, v němž jste vy sami hlavní hvězdou a který se jmenuje „Život“. Jeho náladové skladby využívají sílu sofistikovaných beatů, do nichž Louis vplétá smyčky z klasické hudby či vlastních kompozic. To vše ve velmi vynalézavém pojetí, něco mezi hudebním kutilstvím, experimentováním a pozůstatky houslistova klasického hudebního vzdělání. Pojetí, v němž se špetka rocku mísí s lavinou elektrohudby. Chapelier Fou (a jeho slavný klobouk) je jedním z velkých objevů francouzské hudby uplynulého roku. Otřásl emocemi všech posluchačů ať už v pařížských sálech, či na festivalech po celé Francii.

Nelly D. Jenčíková

producent

 

Nelly D. Jenčíková započala svou filmovou dráhu před více než 25 lety ve Filmovém studiu Barrandov, kde pracovala v různých funkcích na více než dvaceti českých i zahraničních celovečerních filmech. Svoji první titul pozici coby „associate producer“ získala roku 1993 na filmu oscarového režiséra Jiřího Menzela s názvem Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina. Následovaly desítky filmů doma i v zahraničí, z nichž nejvýznamnější jsou kromě jiného celovečerní film Válka barev režiséra Filipa Renče (producentka filmu), film Z Pekla (From Hell) režisérů A. & A. Hughesových v hlavní roli s Johnnym Deppem (production auditor), celovečerní koprodukční operní film Romeo & Juliette kanadské režisérky Barbary Willis Sweete (výkonná producentka), celovečerní film režiséra Viktora Polesného Milenci a vrazi podle románu V. Párala (výkonná producentka) anebo spolupráce na filmech natočených v zahraničí (Extreme Ops, Red Phone I, II a další). Po návratu ze zahraničí v roce 2003 se Nelly D. Jenčíková začala věnovat vlastní producentské tvorbě ve studiu Miracle Film. Vznikly koprodukční filmy jako Malé oslavy režiséra Zdeňka Tyce, Proměny režiséra Tomáše Řehořka, tajemné Oko ve zdi Miloše J. Kohouta, ale také krátkometrážní animovaný snímek Helga L-520 (aneb Terezínský deník), který získal cenu Trilobit 2011.

nelly_v_teplicich_2015-art_film_fest
david_trencasnske_teplice_art_film_fest-2015

David Havel

workflow supervisor, digitální animátor, grafický design

 

David Havel vystudoval Střední školu aplikované kybernetiky, obor grafický design, následně se na UTB a VOŠF věnoval klasické loutkové animaci. Po předčasně ukončených studiích pracoval v nejrůznějších profesích v post-produkčním studiu PPP. Podílel se například na mezinárodně oceňovaném dokumentárním filmu o Janu Saudkovi, jako color grader a online specialista, jako střihač na upoutávkách pro film Malé oslavy, či Oko ve zdi. Vytvořil řadu animovaných videoklipů, televizních reklam, nezávislých krátkometrážních animovaných filmů, podílel se na audiovizuální podobě PUBLIC TV. K produkci celovečerních filmů se dostal díky projektu Hurvínek ve 3D, kde nejprve působil jako výtvarník, později jako vizuální a technický režisér, pro Divadlo Spejbla a Hurvínka natočil záznam divadelního představení ve 3D stereoskopické podobě – film byl distribuován v ČR a na Slovensku. Od roku 2012 působí v produkční společnosti Miracle Film, kde se podílel na celovečerním loutkovém filmu Malá z rybárny.

Zdeněk Havel

digitální animace, CGI VFX

 

Zdeněk Havel vystudoval Střední školu aplikované kybernetiky, obor grafický design (virtuální grafika), kde realizoval několik animovaných kreslených a ploškových krátkometrážních projektů, které získaly ocenění na tuzemských festivalech. Po studiích se naplno začal věnovat CGI (3D počítačové) animaci, modelovaní a riggingu charakterů ve studiu Mindware studios na úspěšné počítačové hře Painkiller. Podílel se např. na vzniku stereoskopického filmu Louskáček (3D generalist, VFX) v produkci UPP, Vy nám taky šéfe! (2D/3D generalist) ve studiu Bitmachine/Flamesite, na loutkovo-digitálním Hurvínek 3D (CGI), na loutkovém stereoskopickém záznamu představení Hurvínek na scéně (CGI) a pokračování celovečerní pohádky Saxána a lexikon kouzel (svícení, render). Dále pak následovaly plně digitální filmy Kozí příběh se sýrem (render a svícení), Čtyřlístek ve službách krále (animace), Poslední z aporveru (CG generalist) a loutkovém celovečerním filmu Jana Baleje, Malá z rybárny (animace, 2D/3D generalist, VFX).

zdenekh_kviff2015