Logo
Nejnovější příspěvky
Malá z rybárny | PRVKY VÝSTAVY
16450
page,page-id-16450,page-child,parent-pageid-16443,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

PRVKY VÝSTAVY

Projekce filmu

Vzneste se do světa snů a fantazie a zhlédněte loutkový film přímo v magickém zákulisí výstavy k filmu v galerii Malostranské besedy!

NENECHTE SI UJÍT JEDINEČNÝ AUTENTICKÝ ZÁŽITEK, KTERÝ SE NEBUDE OPAKOVAT!

Pravidelné promítáním filmu každý den mimo pondělí od 18 hodin.

V případě skupiny nad 10 osob je možné domluvit jiný čas projekce.

ZJISTIT VÍCE INFORMACÍREZERVOVAT – ONLINEREZERVOVAT – E-MAILKOUPIT VSTUPENKU – TICKETSTREAM
MZR_VYSTAVA-PROMITANI - 1
MZR_PR-PHOTOS-SELECTION-6760

5 motivů dekorací

Děj filmu v kostce vám přiblíží pět netradičně zpracovaných a vzájemně propojených fimových prostředí (kulis).

73 loutek, 80 hlaviček

Hlavní filmové loutky si při natáčení vystačí s jedním tělem, avšak pro dosažení širší škály mimiky a emocí musí mít i několik vyměnitelných hlaviček, které animátor střídá podle situace.

_MG_6332
_MG_7523

Pracovní video a audio ukázky

Pro návštěvníky, které zajímá, jak se animovaný film vyrábí, jsou tu nejzajímavější ukázky z tvůrčího procesu filmu.

Výtvarné návrhy, storyboard

Režisér a výtvarník filmu Jan Balej vytvořil pro Malou z rybárny jedinečnou kolekci ilustrací postav, dekorací a rekvizit.

MZR_PR-PHOTOS-STORYBOARD-2665
MZR_PR-PHOTOS-STORYBOARD-3018

Ukázky ze scénáře

U každé filmové dekorace – scény naleznete krátký popisek, popř. i s úryvkem ze scénáře, který vás okamžitě vtáhne do děje.

Interaktivní dekorace

Prohlížet si loutkové dekorace je určitě zajímavé, avšak ještě lepší je si na ně sáhnout: připravili jsme pro vás několik důmyslných her, které zabaví vás i vaše ratolesti.

MZR_PR-PHOTOS-STORYBOARD-2665
ship KONCEPT PRINT C

Digitální hry

Film byl zčásti vyráběn s pomocí moderní CGI technologie. Tajemství této části výroby poodhalíme a ukážeme vám, co všechno je současném světě digitálních technologií možné.

Filmové prvky

Zeptáte-li se, kde začala animovaná tvorba a jakou techniku naši předchůdci používali, rádi vám odpovíme a názorně vše předvedeme.

_DSC9828
_DSC9599

Animační dílna

Zkuste si práci animátora: natočte si svůj mini film a pošlete si jej na svůj e-mail.

Výtvarná dílna

Nejen pro ty nejmenší, ale i pro všechny kreativní návštěvníky je určena výtvarná dílnička. Omalujte si svou vlastní sádrovou rybku pomocí akvarelových pastelek, a pokud se vám bude dílo líbit, odneste si je domů.

_DSC9522
IMG_4709

Velké akvárium

Akvárium tanganického typu o obsahu 1200 litrů simuluje prostředí vod oceánů a moří, jež rybí hrdinové filmu opustilii, aby je vyměnili za přístavní čtvrť.

Koutek pro dospělé

Film je temnou pohádkou odehrávající se převážně v reálném prostředí přístavní čtvrti. Děj vás zavede i do polosvěta nočních barů a podniků. Výtvarné zpracování tohoto prostředí však není explicitní. Naopak, je vkusné, skvěle pojaté a vtipné. Vhodné pro dospělejší návštěvníky.

MZR_FOTOSKA_1400_0612-83-1.0_FOTOSKA_CMYK
_DSC9744

Komentované prohlídky

Rádi vás provedeme příběhem filmu i  jeho výrobním procesem.. Prohlídky je třeba objednat předem. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailu.

Originální dárkové předměty

Ve filmu se objevuje celá řada drobných originálních rekvizit. Podle některých vznikly půvabné dárkové předměty, které potěší všechny věkové kategorie.

LFF_KNIFE-PR_OUT-1.0-MAIL-600px