Logo
Nejnovější příspěvky
Malá z rybárny | HUDBA/ZVUK
17891
page,page-id-17891,page-child,parent-pageid-16420,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

HUDBA/ZVUK

HUDBA

 

Hudební stopa je pro celek filmu naprosto zásadní položkou. A to nejen budováním silných atmosfér a emocí, ale i jako dramaturgicky podstatný prvek, charakterizující postavy a zásadně ovlivňující a posouvající celý příběh.

 

Stojí tu proti sobě dva hudební styly. Teskný motiv moře, nesoucí v sobě přes svoji hloubku a povznášející krásu i nostalgii, smutek a jakýsi temný odstín, odkazující do minulosti, do časů, kdy ještě svět Mořského krále nebyl zasažen lidskou rukou. Je to zvuk většího – rybího – orchestru, který tuto hudbu interpretuje.

 

Druhý výrazný hudební styl, který osudově zasáhne životní osud Malé, přináší Bogan, majitel nočního klubu. Laciná muzika s jednoduchou melodikou a výrazným rytmem, vlezlá a neodbytná. Přesto právě ona Malou osloví a skrze ni objevuje lásku a svět lidí.

 

Jakýsi souboj těchto dvou hudebních motivů  reprezentuje i spor, který se odehrává v duši a životě Malé a pomáhá ho symbolicky i fakticky vyjádřit.

 

Etnická hudba různých národů, ale i bluesový saxofon, bubínky a chřestítka, útržky vycházející z barů a hospod. To je třetí samostatný hudební svět, znějící v ulicích ve dne v noci pulsujícího, multikulturního přístavu.

ZVUK

 

Zvuková stránka filmu je dílem studia Bystrouška, kde se mimo jiné nahrávaly i hlasové ruchy se známými českými herci (např. Ivana Chýlková, Barbora Hrzánová, Nina Divíšková, Veronika Žilková, Vladimír Javorský, Radek Holub) a hlavní kometář filmu namluvený Oldřichem Kaiserem.

 

Na 23. ročníku mezinárodního festivalu Art Film Fest v Trenčianských Teplicích 2015 bylo studio Bystrouška oceněno Čestným uznáním poroty za zvukový design.

_MG_0088
_MG_7269
MZR-CRo-1 - 1

UKÁZKY HUDBY

 

CHAPELIER FOU

francouzský hudební skladatel

Houslista Louis Warynski alias Chapelier Fou jde ve stopách jemné, vynikající hudby Yanna Tiersena a vytváří instrumentální skladby…

ZJISTIT VÍCE